Požár vietnamské restaurace

č.z. 6130.11.2019 | 9:58

Dne 30. 11. 2019 v čase 9:58 je naší jednotce vyhlášen poplach. Dle prvotní zprávy by se mělo jednat o požár vietnamské restaurace v ulici Barvířská. Na místo události vyjíždí CAS 16 v počtu 1+4 a následuje ho DA v počtu 1+2. Během cesty na místo událostí byl již vidět kouř ze zasaženého objektu v městské části Trutnov – Šestidomí.
Při příjezdu na místo událostí již zasahuje HZS Trutnov. Po domluvě s velitelem zásahu jsou naši dva členové vysláni v dýchacích technikách na průzkum přízemních prostorů, kde se již naštěstí nenacházeli žádné osoby. Dále na místo přijíždí výšková technika HZS Trutnov, která provádí průzkum střechy. Naše jednotka na místě odpojuje budovu od elektrického proudu, provádí hasební práce a dále odvětrává zakouřené prostory přetlakovým ventilátorem Papin. Celkovým průzkumem bylo zjištěno, že požár zasáhl celou kuchyň a její vnitřní prostory v restauračním zařízení vietnamského Bistra Nem Viêt, který byl uhašen 1 vysokotlakovým proudem. Žádné další prostory celé budovy nebyly zasaženy. Během zásahu byl evakuován jeden obyvatel z prvního nadzemního patra nad restaurací. Na místě zásahu byl přítomen vyšetřovatel požáru, jenž stanovil, že příčina požáru je prozatím předmětem šetření. Během zásahu nebyl nikdo zraněn. Zásahu se zúčastnili jednotky HZS Trutnov, JSDH Trutnov HSM, JSDH Mladé Buky, JSDH Hajnice a JSDH Svoboda nad Úpou.