Likvidace následků přívalového deště

č.z. 58-6130.8.2020 | 20:38

Předposlední prázdninový den (30.8.2020) opět v našem regionu řádil přívalový déšť. K likvidaci škod byla povolána i naše výjezdová jednotka. Ve 20:38 jsme byli vysláni na trutnovské Bojiště, kde jsme pomohli s odstraněním nánosu bahna, které teklo do bytu a s likvidací dalších překážek v okolí domu. Následně jsme se přesunuli do Volanova, kde jsme společně s jednotkou z Mladých Buků s likvidačními pracemi pokračovali. Hlášena byla taktéž rozrušená paní, které jsme poskytli psychologickou pomoc, a poté se část jednotky s vysavačem na vodu vydala do Starých Buků, kde jsme společně s dobrovolnými hasiči z Pilníkova pomáhali odstraňovat vodu ze zatopeného domu. Spolupráce s JSDH Mladé Buky a JDSH Pilníkov a MP Trutnov, která přivezla průmyslový vysavač na odsátí zbytkové vody.