Nehoda - únik provozních kapalin

č.z. 511.1.2018 | 13:50

Ve čtvrtek 11.ledna 2018 ve 13,50 hodin je naší jednotce vyhlášen poplach. Po šesti minutách od vyhlášení vyjíždí CAS 16 a následně DA 8 na likvidaci následků dopravní nehody.

Z rozhovoru po radiostanici se upřesňuje činnost naší jednotky – pomoc příslušníkům HZS s vytvořením norné stěny na řece Úpě (u cvičáku psů). Po příjezdu na místo události naše jednotka pomohla příslušníkům z PS Trutnov vybudovat nornou stěnu na přítoku dešťové vody do řeky Úpy. Nafta, která se dostala do dešťové kanalizace, byla jímána do sorpčních hadů a zasypávána sorbentem. Pravidelná kontrola byla prováděna až do rána druhého dne.

Jak se vše událo popisuje článek z Trutnovinek:

Trutnov – Dopravní nehoda se včera stala v Obchodní ulici. Střetly se tady osobní auto s nákladním vozidlem. Při karambolu nebyl naštěstí nikdo zraněn, ale došlo k většímu úniku nafty z náklaďáku, kterému se při srážce roztrhla nádrž na pohonné hmoty.

„Zhruba sto až dvě stě litrů nafty uniklo do dešťové kanalizace, která ústí do řeky Úpy. Únik pohonných hmot zde zajistili hasiči nornými stěnami a na místě bude prováděna pravidelná kontrola,“ potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči také pro jistotu odčerpali naftu i z druhé nádrže nákladního auta. Podle mluvčí hasičů byly o úniku nafty do řeky vyrozuměny orgány ochrany přírody a životního prostředí. Jednotka v této souvislosti zkontrolovala ústí řeky Úpy, kam se nafta kanalizací dostala.