Požár lesní - kouř z lesa

č.z. 4324.7.2018 | 19:14

V uterý 24. července 2018 v 19,14 hodin je naše  jednotka vyrozuměna Krajským operačním střediskem o potřebném výjezdu k mimořádné události. V popisu události je udáno: " POŽÁR LESNÍ, černý kouř z lesa, viděno z dálky asi 2km, za závorou asi 1,5 km. K Pěti bukům" 

Po šesti minutách vyjíždí CAS 16 MAN a poté DA 8 IVECO na udané místo události
Jednotka dojela až k Rolandovi vyhlídce a žádný kouř nespatřila. Kolegové z PS Trutnov, kteří jeli cestou přes Nové dvory nějaký kouř uviděli. Na rozcestí u vyhlídky jeli směrem na Webrovku, kde se provádělo pálení odpadu.. Ostatní jednotky čekali na rozcestí u vyhlídky. Místo si převzala PČR. Událost přehodnocena na planý poplach.
Zúčastněné jednotky: PS Trutnov, JSDH Trutnov-Horní Staré Město a JSDH Mladé Buky.