Taktické cvičení - Výbuch a požár ve výrobním prostoru

č.z. 326.5.2022 | 14:00

V pátek 6.5.2022 se jednotka zúčastnila v odpoledních hodinách taktického cvičení v areálu společnosti Vitesco Technologies. Jednalo se o simulaci exploze a následného požáru ve výrobních prostorách. Vytvořili jsme dopravní vedení do prvního nadzemního podlaží a dále byl vytvořen útočný proud ‚C‘. Úkolem bylo taktéž vyhledání osob, které zůstaly v areálu uvězněny, a to s využitím termokamery. Ve spolupráci s členy JSDH Úpice byla jedna osoba vynesena na nosítkách. Jednotka z Mladých Buků likvidovala požár pod střechou – taktéž s využitím termokamery. I zde byla nalezena osoba a vynesena na nosítkách. Při záchraně osob byly využity vyváděcí masky a venku jim byla poskytnuta první pomoc. Ostatní zúčastněné jednotky zasahovaly ve venkovních prostorách v součinnosti s výškovou technikou. Cvičení se účastnily jednotky: HZS PS Trutnov, JSDH Trutnov – Horní Staré Město, Úpice, Mladé Buky, Svoboda nad Úpou a Hajnice.