Požár v podkroví rodinného domu

26.1.2014 | 00:05

26.1.2014 v 0:05 hod. vyjíždí naše cisterna MAN s posádkou 3+1 a dopravní automobil Iveco v počtu 1+1 do Trutnova – Poříčí ulice Obilná. Na místě už zasahuje HZS Trutnov. Krátce po nás dojíždí na místo události další jednotky – SDH Mladé Buky, SDH Hajnice a SDH Úpice. Z prvních informací se dozvídáme, že se jedná o požár střechy rodinného domku a dílny. V prvních chvílích, bylo velmi obtížné odhalit zasažená místa, proto bylo nutné vyřezat motorovou pilou otvory ve střešní krytině a rozebrat dřevěné bednění pod střechou. Oheň se podařilo uhasit kolem druhé hodiny ranní. Potom bylo nutné rozebrat střešní izolace, ve kterých se stále ukrývaly malé ohniska požáru. Dohašovací práce probíhaly až do šesté hodiny ranní. Prvotní zásah probíhal v izolačních dýchacích přístrojích, kvůli silnému zakouření půdních prostor. Velký problém při zásahu byl velmi silný mráz, který dosahoval až -16 stupňů Celsia. Voda zamrzala nejen v hadicích, ale také na zemi, ze které se během chvíle stávalo „kluziště“. Díky včasnému zpozorování požáru se podařilo obyvatelům domu dostat ven v pořádku. Při požáru se lehce zranil jeden ze zasahujících hasičů. Naše jednotka byla na místě až do 10. hodiny dopolední.

Foto: HZS Trutnov,J.Chrtek     Text: J. Šlégr