Požár rozvodny v nemocnici Trutnov

25.9.2013 | 10:10

V úterý 25. 9. 2013 po 10. hodině dopolední je vyhlášen výjezd. Ohlášen je požár rozvodny v nemocnici v Trutnově na oddělní interny. 8 pacientů je v ohrožení života. I přes velké dopravní komplikace na cestě do zbrojnice i na samotné cestě k požáru, se naší jednotce podařilo dojet v dobrém časovém limitu – 15 minut od vyhlášení poplachu. Na místě už zasahuje PS Trutnov, Policie ČR a Rychlá Záchranná Služba. Hned po nás přijíždí JSDH Mladé Buky. Od velitele zásahu se dozvídáme, že se jedná o námětové cvičení. Ihned dostáváme úkol – do 5. patra donést přetlakový ventilátor, kvůli odvětrání zakouřených prostor a provést průzkum 6. podlaží. S dýchacími přístroji a přetlakovým ventilátorem se vydáváme v počtu 2 + velitel po nouzovém schodišti splnit úkol. Po řádném průzkumu 6. patra jsme nenašli žádnou osobu v ohrožení života. Po splnění úkolů a zachránění všech ohrožených osob v časovém limitu akce skončila. Při vyhodnocení celého zásahu se nedospělo k žádnému závažnému problému. Zároveň se při tomto cvičení vyzkoušela komunikace mezi Trutnovem a Operačním střediskem v Hradci Králové, se kterým budeme přes radiostanice od 1. října komunikovat. Dále se prověřil evakuační plán oddělení Interny a sehranost všech sborů IZS.