Požár bytového domu ve Svobodě nad Úpou

22.9.2012 | 20:57

V sobotu 22. září 2012 ve 20,57 hodin vyjíždí CAS 16 v počtu 1+5 a po chvíli DA 8 v počtu 1+3 na ohlášený požár dvoupatrového bytového domu do Svobody nad Úpou,ul. Kostelní. Po příjezdu na místo události již zasahují jednotky PS Trutnov, JSDH Svoboda nad Úpou, Horní Maršov a Mladé Buky. Naše jednotka provedla ochlazení střechy hořícího objektu a ochranu okolních prostor. Dvě dvojice prováděli hasební práce v dýchacích přístrojích vně hořícího objektu. Za pomocí ženijního nářadí byly rozebírány zbytky hořících konstrukcí. Okolo 23,50 hodin je požár zlikvidován a na místě zůstává na dohlídku místní jednotka do ranních hodin.

Původně byl požár nahlášen jako požár plynového topení – do příjezdu jednotek se požár rozšířil do půdního prostoru a následně i střešní konstrukce budovy. Budova silně zakouřena.