Hledání pohřešované osoby

2.9.2013 | 18:30

V pondělí 2. 9. 2013 v 18.30 hodin vyjíždí naše jednotka s oběma vozy v počtu 11 hasičů, na pátrání po pohřešované osobě. Pohřešovaná osoba byla 70 letá paní a Alzheimerovou chorobou. Poslední zaměření z jejího mobilního telefonu bylo v trojúhelníku Nové Dvory, Výsluní a Nový Domov. Tam jsme se také vydali společně s jednotkou Mladých Buků a Policií ČR. Celý prostor jsme i přes těžký terén po 3 hodinách prohledali. Hledání také stěžovala špatná viditelnost, silný vítr a déšť. Po převlečení a posilnění rychlou svačinou jsme kolem 22 hodiny vyrazili do Poříčí na otočku autobusu, odkud jsme vyrazili směrem na popílkáč. Společně s Policií ČR a městskou policií se prohledávaly jednotlivé terasy směrem ke koruně hráze. Pátrání probíhalo v rojnicích s malými mezerami, protože terén byl velmi zrádný a nebezpečný. Vzhledem k počasí a vyčerpání sil byla akce ukončena v 1.30 hodin. Na pátrání se podílelo cca 60 hasičů a policistů, dále mobilní jednotka s termovizní kamerou a policisté na terénních motorkách.

Pohřešovanou osobu se povedlo nalézt v úterý v polské nemocnici ve městě Kamienka.

Foto a text J .Šlégr