Požár lesa Bernartice

č.z. 1715.4.2019 | 13:36

V pondělí 15.dubna 2019 ve 13,29 hodin je jednotka povolána na požár lesa do obce Bernartice. Po sedmi minutách od vyhlášení poplachu vyjíždí CAS 16 v počtu 1+4. Při sjíždění do obce Bernartice je již v dáli vidět kouř z lesa a my už víme, jak náročný terén bude muset být zdolán. V Bernarticích odbočujeme směrem na Bečkov, potom polní a lesní cestou k místu události pod Mravenčí vrch. Terén je pro těžkou techniku náročný. Při příjezdu na místo události již zasahuje jednotka z Žacléře a Bernartic. Požár je na příkré mýtině, kde hoří stařina a nízké porosty. Rozloha cca 20 x 30 metrů. Naším úkolem jsou hasební práce proudem „D“ a „C“ vytvořenými od CAS jednotky Žacléř. Dále jsme vytvořili dopravní vedení k doplnění jejich CAS od naší a ostatních cisteren.

Po nás dojíždí jednotka HZS Trutnov a JSDH Radvanice. Za hodinu je lokalizace a za necelou další hodinu likvidace požáru. Pro návrat je třeba část lesní cesty vycouvat, neboť cesta pro těžkou hasičskou techniku dále nepokračovala.