Požár neobydleného domu

15.11.2010 | 01:21

Vyjela naše jednotka s vozidly CAS 16 a DA 8 v celkovém počtu osmi členů na požár neobydlené budovy poblíž supermarketu Albert- Za Cihelnou. Po příjezdu na místo události bylo již celé první patro v plamenech.
Zde zpráva HZS:
Požár neobydleného domu nedaleko supermarketu Albert v ulici Za Cihelnou v Trutnově si v noci z neděle na pondělí 15. listopadu vyžádal dva mrtvé. Požár byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje ohlášen osm minut po jedné hodině v noci. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova, dobrovolní hasiči z Trutnova – Horního Starého Města a Mladých Buků se sedmi zásahovými vozidly, včetně automobilové plošiny. Požár vypukl v dřevěné nástavbě dvoupodlažního neobydleného domu, který využívali lidé bez domova. Při příjezdu prvních hasičů na místo byl požár již v předposlední fázi hoření a celá střecha v plamenech. Hasiči našli v přízemí domu jednoho těžce popáleného muže, kterého vytáhli ven a poskytli mu předlékařskou pomoc. Na popálená místa na těle mu přiložili speciální chladicí obvazy. Po příjezdu záchranné služby se lékař a záchranáři snažili u muže zajistit základní životní funkce, ale přes veškerou snahu svým zraněním v sanitce podlehl. Při likvidaci požáru hasiči našli v prostoru dřevěné nástavby torzo lidského těla. Během požáru došlo také k silnému zahřátí a výbuchu tlakové lahve, která byla uvnitř domu. Při výbuchu nebyl nikdo zraněn. Zasahující hasiči dostali požár pod kontrolu krátce před druhou hodinou v noci. Až do ranních hodin na místě zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů a dohlížela na požářiště.