Požár komínu

č.z. 1427.2.2018 | 08:26

Téměř po hodině a půl se opět sbíháme v naší zbrojnici po výzvě pomocí SMS krajským operačním střediskem hasičů. Tentokrát se jedná o nahlášený požár komínu v Trutnově - Horním Starém Městě, ulice Na Odbočce 174. Na tuto událost vyráží CAS 16 a následně DA 8, na místo přijíždíme první a provádíme průzkum. Z komínu stoupal mohutný dým, následně se od majitele dozvídáme, že právě roztápěl kotel, avšak po chvilce se nám potvzuje, že opravdu dochází k zahoření sazí v komínovém tělese. Na místo přijíždí HZS PS Trutnov a JSDH Mladé Buky. V první fázi je komínové tělěso zasypáno štěrkem a poté kominickým náčiním strháváme saze a strusku,která je usazena po obvodu tělesa, kterou vynášíme na dvůr. Jelikož bylo podezření pro zahoření kolem komínu do podlahy půdy, je provedeno rozebrání části podlahy. Následně bylo zjištěno, že komín je v naprosto špatném stavu a dochází jen k úniku spalin. Majiteli domu je zakázáno další topení.