Požár lesa Volanov

č.z. 141.4.2019 | 15:21

Včera (1. 4. 2019) byl naší jednotce oznámen v 15:21 lesní požár v Trutnově - Volanově. Jako první vyjíždí CAS 16, která po příjezdu na místo události provádí společně s HZS PS Trutnov a JSDH Hajnice průzkum a zjišťuje možnosti dopravy vody na požářiště. Krátce poté přijíždí na místo události i DA8. Ihned poté naše jednotka zahajuje hasební práce za použití ručního nářadí, následně zajišťuje obsluhu útočných proudů "C" a "D". Z důvodu nedostatku vody bylo zřízeno nedaleké čerpací stanoviště, které obsluhuje druhá část jednotky s DA8 za pomocí přenosné stříkačky Tohatsu. Mezitím přijíždí i jednotky z Vlčič a Mladých Buků které se zapojují do hasebních prací a dopravy vody. Po ukončení zásahu (cca 18:30) jsme se vrátili na základnu a provedli vyčištění techniky a použitého vybavení.