Požár lesa

13.3.2014 | 15:13

Ve čtvrtek 13.3. 2014 po 15 hodině vyjíždí CAS16 - MAN v počtu 2+1 a poté DA8 - IVECO v počtu 4+1 na požár lesa ve Vlčicích u pekelských rybníků. Na místě události již byla jedna cisterna HZS Trutnov a jednotka SDH Vlčice. Oheň se velmi rychle šířil, protože vál silný vítr. Bylo nutné zamezit rozšíření ohně do další části lesa. Kvůli hustému dýmu probíhal prvotní zásah v izolačních dýchacích přístrojích. Z důvodu nedostatku vody, byly povolány další jednotky a cisterny. Na místo dorazily dvě cisterny z HZS Trutnov a dvě jednotky - SDH Mladé Buky, SDH Svoboda n. Úpou. Naše DA8 – Iveco zřídilo u rybníka čerpací stanici a pomocí přenosné motorové stříkačky Tohatsu plnili cisterny, které kyvadlově dopravovaly vodu na místo. Po necelých 2 hodinách byl požár uhašen. Dohašovací práce pak probíhaly do osmé hodiny večerní.

Foto: J.Chrtek,Martin Petr     Text: J. Šlégr