Požár zahradní chaty - Trutnov Libeč

č.z. 1119.3.2021 | 2:07

V brzkých ranních hodinách (2:07) byla naše jednotka dne 19.3.2021 povolána k nahlášenému požáru chatky v Trutnově, části Libeč. Vyjíždí CAS16 i DA8 a již při příjezdu k místu události je cítit kouř. Na místě zásahu členové jednotky spolupracují s HZS PS Trutnov s hasebními pracemi, které probíhají i v dýchací technice. Dále pomáháme s rozebíráním konstrukce kvůli dohašování dílčích ohnisek. Využita byla bourací sekera, trhací háky i přetlakový ventilátor PAPIN, kterým jsme pomohli odvětrávat zakouřené prostory. Po dohodě s velitelem zásahu naše jednotka setrvala na místě do ranních hodin k dohlídce místa události. DA8 se vrátilo na základnu k údržbě techniky ihned po ukončení zásahu a CAS16 po osmé hodině ranní, kdy byl objekt předán. Na místě přítomna taktéž PČR.

Zásah z pohledu HZS: https://www.hzscr.cz/clanek/zahradni-chatku-plameny-zcela-znicily.aspx