Požár louky a lesa

11.3.2014 | 11:15

V úterý po jedenácté hodině dopolední vyjíždí  CAS16 - MAN v počtu 3+1 a poté DA8 –IVECO v počtu 2+1 na požár louky a lesa v Bernarticích - Bečkově. Po příjezdu na místo události, byl požár již pod kontrolou. Postarali se o to jednotky dobrovolných hasičů ze Žacléře, Bernartic a profesionální hasiči z Trutnova. Jednalo se o požár louky cca 50x100 metrů a přilehlého lesa cca 30 x 20 metrů. Naše jednotka dostala na starost dohašení malých ohnisek v lese. Bylo nutné pomocí hrábí a sekeromotyk odkrýt hrabanku a shnilé pařezy, ve kterých se skrývala malá ohniska. Na hašení jsme používali úzké hadice typu „D“, abychom šetřili vodu, které bylo málo. Do vody bylo přidáváno smáčedlo, pro efektivnější hašení. Naše cisterna se postarala o dodávku vody z  Bernartic. Jednotka se vrátila na základnu po třetí hodině odpolední.

Foto: J.Chrtek,Tomáš Posdiena,Matěj Havel     Text: J. Šlégr