Požár bývalého strážního domku „Za vápenkou“

č.z. 07313.9.2015 | 23:34

V neděli 13.9.2015 ve 23,34 hodin je naší jednotce vyhlášen požární poplach. Zpráva z krajského operačního střediska zní: „ Trutnov – Volanov, opětovně hoří strážní domek u železniční stanice Volanov,
jsou vidět plameny“.
Po několika minutách po vyhlášení vyjíždí CAS 16 a následně DA 8. Po příjezdu na místo události již začínají zasahovat příslušníci PS Trutnov. V plamenech se nachází část střechy, půdní prostor a strop mezi přízemím a půdou. Naši členové pomáhají s hašením „C“ proudem od CAS 30  z PS Trutnov, další  dva členové provádějí v dýchací technice  hasební práce vně zasaženého objektu. Bylo provedeno osvětlení místa. Po příjezdu DA 8 je zřízeno čerpací stanoviště u nedalekého rybníčku. Na místo se dostavili i dobrovolní hasiči z Hajnice. Po lokalizaci a likvidaci požáru je místo předáno drážním hasičům.