Požár vagónu

č.z. 04426.6.2015 | 1:59

V pátek 26. 6. 2015 vyjíždí po druhé hodině ranní naše obě vozidla na požár vagónu na vlakové nádraží v Trutnově. Po příjezdu na místo události byl již celý vnitřní prostor vagónu zachvácen plameny. Jednalo se o odstavený obytný služební vagón přímo u perónu ve kterém spali dělníci. Plameny jim odřízly únikovou cestu, ale všem se podařilo včas vyskočit okny. Jelikož byl největší požár uprostřed vozu, bylo nutné za pomocí pákových nůžek otevřít i druhé dveře, které byly zamčené, abychom se dostali k požáru z obou stran. Poté už byl požár zlikvidován rychle dvěma vysokotlakými proudy. Pomocí přetlakového ventilátoru byl vnitřek vagónu odvětrán a mohly začít dohašovací práce. Po čtvrté hodině ranní byl požárem zcela zničený vagón předán drážním hasičům z Nymburka a zásah ukončen.

Text: Jakub Šlégr
Foto: Jakub Šlégr, Tomáš Posdiena