Technická pomoc-pád osoby z výšky

č.z. 3329.7.2017 | 13:47

V sobotu 29. července 2017 v 13.04 hodin je jednotka povolána k záloze na vlastní stanici. Důvodem bylo zajištění rychlého výjezdu v případě mimořádné události, neboť PS Trutnov vyjela na ohlášený pád paraglidisty v Peci pod Sněžkou.

Netrvalo ani hodinu a jednotka vyjíždí k události „ZÁCHRANA, HLOUBKA, ÚRAZ, Za Bělidlem“.

Vyjíždějí obě vozidla za bývalý TEXLEN – Bělidlo, dále lesní cestou nad řekou Úpou směrem na Trutnov. Tam jsou již vozidla rychlé záchranné služby. Ihned po naší jednotce přijíždí vozidla PS Trutnov. Průzkumem byl zjištěn pád osoby ze stráně a skály do koryta řeky Úpy. U ženy se již nacházela civilní osoba. Okamžitě byla zvolena nejrychlejší cesta  transportu postižené osoby. Byl zajištěn vjezd do areálu bývalého TEXLENu, kde se uskutečnil záchranou skupinou sestup do koryta řeky. Žena byla zafixována k páteřní desce a přenesena na druhý břeh, kde došlo k vytažení a následné předání rychlé záchranné službě. Vzhledem k vážnějším zraněním byl na místo povolán vrtulník LZS.

Zachráněn byl také pes, který se u paní nacházel.