Taktické cvičení - požár Luční boudy

č.z. 2417.5.2017 | 16:03

Ve středu 17. května 2017 , tři minuty po šestnácté hodině je jednotka povolána k nahlášenému požáru zadní části prvního patra dvoupatrové budovy -Luční boudy (katastr Pec pod Sněžkou).  Jedná se o předem naplánované a zpracované taktické cvičení jednotek PO.

Naše jednotka vyjíždí v 16,09 hodin vozidly CAS 16 a DA 8. U hotelu Děvín jsou obě naše vozidla odstavena a část výbavy včetně posádky je naložena na pásové vozidlo HAGGLUNDS,  kterým bylo vše dopraveno až na Luční boudu. Celé cvičení bylo zpracováno jako by šlo o skutečný požár. Proto naše jednotka přijíždí až jako poslední (dle poplachových plánů).

Po příjezdu na místo události je výbava vyložena, čtyři členové s izolačním dýchacím přístrojem střídají již zasahující kolegy u proudů. Další členové nasazují na přírodní vodní zdroj přenosnou motorovou stříkačku TOHATSU, na kterou jsou postupně napojena dvě dopravní vedení, která byla zprvopočátku od plovoucích motorových čerpadel.

Na závěr proběhlo kladné vyhodnocení celé této akce velitelem zásahu, velitelem trutnovské stanice HZS a královéhradeckým ředitelem HZS -  brig. gen. ing. Františkem Menclem.

Zúčastněné jednotky: PS Trutnov, místní jednotka z Luční boudy, JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky a Trutnov-Horní Staré Město.