Termokamera FLIR K55 - Technický popis

Jednoduché a funkční

Infračervené zásahové kamery FLIR K45 a K55 se vyznačují především univerzálností použití a zároveň odolností a funkčností, tak, aby vyhovovaly použití v náročném prostředí požáru. Termokameru je možné pohodlně ovládat pomocí čtyř robustních tlačítek i v hasičské rukavici - tři na nastavení režimů a procházení galerie snímků, čtvrté vpředu pro snímání snímků a natáčení videí.

Termokamera FLIR K55 je vybavena patentovanou funkcí FSX™, která zvyšuje kontrast termogramu i během velmi náročných zásahových akcí a tím zvyšuje efektivnost jednotlivých zásahů, ale i bezpečnost samotných hasičů.

Zobrazení detailů díky vysokému rozlišení

Termokamera FLIR K55 se vyznačuje vysokým rozlišením 320x240px, velký 4" displej má vysoký kontrast. Rychlost snímkování je celých 60Hz. Díky tomu tyto termokamery poskytují ostré snímky a usnadňují orientaci i ve velmi zakouřených prostorách. To pomáhá mimo jiné včasné lokalizaci osob na místě požáru.

Všestranné použití nejen pro zásahové akce

Výhoda použití zásahových termokamer není jen v tom, že je možné zjistit povrchovou teplotu předmětů, s infrakamerou můžete také vidět skrze kouř, mlhu, páru. Termokamery jsou dále používány při dohledání ložisek požáru v lesích, pro detekci unikajících kapalin, vyhledávání osob po živelných katastrofách nebo autonehodách.

Parametry

Rozlišení senzoru 320 x 240 px

Teplotní rozsah -20°C až 650°C

Typ detektoru Nechlazený mikrobolometr

Teplotní citlivost < 30 mK

Zorné pole 51° × 38°

Ostření Pevné zaostření

Zapnutí přístroje < 17 sec

Obnovovací frekvence 60 Hz

Velikost displeje 4 palce

Displej LCD

Digitální Zoom 2x

Doba provozu 4 hod

Hmotnost 1.1 kg

Krytí IP67

Provozní teplota až 260°C

Pádová odolnost 2 m

Rozměry - 120 × 125 × 280 mm mm

Obrazové módy FSX, izotermy, detekce ohně, osob

Neradiometricke video Ano

Software FLIR Tool