Taktické cvičení hotel Horizont

16.5.2018

Ve středu 16. května 2018 v 9,00 hodin proběhlo v Peci pod Sněžkou taktické cvičení hasičů na objekt hotelu Horizont.

Námětem cvičení byl simulovaný požár v osmém nadzemním podlaží, který vznikl od elektroinstalace v pokoji a rozšířil se do koupelny a chodby. Byla zde potřeba záchrana dvou osob, které nestačily uniknout.

Provedení cvičení: - je proveden simulovaný požár v objektu hotelu. Vyhlášení požárního poplachu EPS.

Zaměstnanci hotelu provedou evakuaci hostů. První jednotka provádí průzkum, další jednotky provedou natažení dopravního vedení schodišťovým prostorem k rozdělovači a vytvoří dva útočné proudy. Dále je provedena záchrana dvou osob z chodby za pomocí vyváděcích masek. Je nasazena přetlaková ventilace a provedeno odvětrání a za využití výškové techniky – AZ 30 je vyzkoušena záchrana jedné osoby, pro cisternová vozidla je zřízeno doplňování vody z hydrantové sítě. Na závěr bylo ustavení výškové techniky AZ 54  (z CPS Hradec Králové) a zjištění jejího dosahu.

Zúčastněné jednotky: CPS Trutnov a CPS Hradec Králové

a Jednotky sboru dobrovolných hasičů: Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou,

Mladé Buky a Trutnov – Horní Staré Město.