Okrskové cvičení Žacléř

5.5.2018

V sobotu 5. května 2018 proběhlo okrskové cvičení u sousedů v Žacléři. Tématem tohoto výcviku byla ukázka a nácvik vyproštění zraněných osob z havarovaného osobního automobilu.

Ukázku provedla jednotka JPO II ze Žacléře, která má ve své výbavě hydraulické zařízení pro tuto práci a je pro ni také předně určena. Ostatní jednotky z okrsku si mohly práci s tímto zařízením vyzkoušet.

Každá jednotka měla za úkol vyprostit zraněné ze simulované havárie osobního automobilu.  Nejprve zajistit vozidlo proti případnému pohybu a požáru, vniknout do vozidla, navázat kontakt se zraněnými, zafixovat zraněné s použitím krčního límce, vyproštění zraněných a transport na páteřní desce do bezpečné vzdálenosti od vozidel.

Zúčastněné jednotky: JSDH Žacléř – JPO II, JSDH Trutnov- H.S.M. – JPO III a JSDH Lampertice, Bernartice a Zlatá Olešnice – JPO V.