Nové vybavení na závěr roku 2022

10.1.2023

Tak jak v mnoha obcích bývá zvykem, tak i naše jednotka získala na konci roku 2022 nové vybavení, které její členové využijí pro zvýšení kvality, komfortu a bezpečnosti práce nejen při mimořádných událostech. Všem členům výjezdové jednotky byla pořízena taška na vybavení, kterou ocení hlavně u delších zásahů. Využití najde například pro uložení náhradního oblečení a osobních potřeb, které tak mohou mít při mimořádné události k dispozici. Dalším prvkem v inventáři členů jsou kukly, které jsou nedílnou součástí výstroje nositelů dýchací techniky. Vhodně je můžeme využít i v horších povětrnostních podmínkách jako ochranu před chladem a větrem. Dále byly pořízeny plovací vesty, které pomohou zvýšit bezpečnost práce při likvidaci následků povodní či zásahu v blízkosti vodních toků nebo ploch. Posledními „dárky“ byly pro naše hasiče čepice a osušky.

Jsme vděční a děkujeme našemu zřizovateli – Městu Trutnov, a to nejen za pořízené vybavení, ale také podporu (hlavně materiální), kterou nám poskytuje.