Dny evropského dědictví 2021

11.9.2021

Sobota 11. září byla nejen pro členy a příznivce naší hasičské organizace, ale i pro spoluobčany (hlavně z Trutnova – Horního Starého Města) výjimečná. Město Trutnov uspořádalo tradiční akci – Dny evropského dědictví, která byla věnována právě Hornímu Starému Městu. Jedním ze stanovišť, které bylo zapojeno do série míst k navštívení byla i naše hasičská zbrojnice. Návštěvníků bylo mnoho a členové sboru i jednotky byli připraveni příchozím předvést prostory naší nové hasičské zbrojnice, pohovořit o technice a životě sboru či jednotky. Příjemné bylo jistě i bohaté občerstvení, kde bylo možné okusit dobroty z udírny, mezi kterými kraloval tradiční uzený bůček, který byl malým překvapením. Nechyběl ani výběr nápojů k zapití, posezení a občerstvení při sobotním dni, který nabídl i příjemné, chvílemi i horké počasí. Děkujeme všem spoluobčanům, kteří se zajímali o práci hasičů či si jen přišli odpočinout a posedět k nějaké z dobrot. Budeme se těšit na další setkání.