Historie

Sbor dobrovolných hasičů v Horním Starém Městě byl založen v roce 1886. V současné době má tento sbor 29 členů, z toho 24 mužů a 5 žen. Sbor a jeho členové se podílejí i na kulturních akcích v Horním Starém Městě a to zejména výstavou soudobé a historické hasičské techniky, která se koná ve stejném termínu jako Svět květin. Letos je již XIII ročník.

Dále se podílíme na Mikulášské nadílce pro děti u Kousala, prodeji kaprů před vánocemi, osvětlením kostela sv. Václava v Horním Starém Městě na půlnoční mši, dětským dnem apod. Nedílnou součásti činnosti Sboru je i práce s mládeží, která se nám pro malý zájem dětí v posledních letech příliš nedaří.

8. května 2004 u příležitosti 1700 výročí smrti sv. Floriána (patrona hasičů) byla jeho socha umístěna v průčelí hasičské zbrojnice. Tato socha byla vysvěcena královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou.