Oslavy 140.let založení SDH Bernartice

Bernartice

13.7.2013

V sobotu 13. července 2013 oslavil Sbor dobrovolných hasičů v Bernarticích 140 let svého založení. V dopoledních hodinách probíhala soutěž v požárním sportu „O pohár starosty obce Bernartice“. V odpoledních hodinách, po slavnostním nástupu, bylo provedeno ocenění členů SDH, poté následovaly požární útoky starších hasičů – členů nad 50 let věku.

Naši senioři obsadili pěkné druhé místo. Dále následovaly ukázky z práce hasičů, kterou provedla jednotka ze Žacléře a naše. K vidění bylo rozstříhání osobního automobilu včetně vytažení osoby a předání záchranné službě, práce lezecké skupiny a hašení osobního automobilu vysokotlakou vodou a pěnou. Po celou dobu bylo možné navštívit stánek s občerstvením, udírnou či opékaným prasetem. Pro dobrou náladu hrála živá hudba. Počasí přálo a nálada byla výborná. Na tuto oslavu jsme si přizvali kolegy hasiče s Polska, se kterými máme družbu a kteří všem předvedli požární útok dle jejich pravidel.